SON DAKİKA

Arena Açıldı - Spor Ve Siyaset Dünyası Açılışta Buluştu

Bu haber 11.4.2016 12:51:51 'de eklendi ve 493 kez görüntülendi.

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Deniz Atalay'ın açılamaları
Siyah-beyazlı takımın kaptanı Tolga Zengin'in açıklamaları
TFF Başkan Vekili Ali Dürüst'ün açıklamaları
FIFA İcra Kurulu Üyesi Şenes Erzik'in açıklamaları
Kulüpler Birliği Vakfı ve İstanbul Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın açıklamaları
Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın açıklamaları
Eski Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Şen'in açıklamaları
Eski Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat'ın açıklamaları
Ertuğrul Sağlam'ın açıklamaları
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in açıklamaları
Siyah-beyazlı takımın eski oyuncularından teknik direktör Ziya Doğan'ın açıklamaları
Taraftarlar ile röportaj Vodafone Arena'nın açılış töreni

Davetlilerin görüşleri

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Deniz Atalay, evlerine döndükleri için çok mutlu olduklarını vurgulayarak, "Artık evimize dönüyoruz. Bu stat, hem Türk futbolu için hem de Beşiktaş için çok önemli. Mutluyuz. Hayırlısıyla bugünü geçirip, yarınki maçımıza bakacağız." açıklamasında bulundu.

Siyah-beyazlı takımın kaptanı Tolga Zengin, dün Vodafone Arena'da ilk antrenmanı yaptıklarını anlatarak, "Taraftarımızla yarın buluşacağız. İnşallah Allah utandırmaz. Çok bekledik. Yaklaşık 3 sene oldu. Yıllardır bunu bekliyoruz." şeklinde görüşlerini dile getirdi.

TFF Başkan Vekili Ali Dürüst ise, stadın yapımında emeği geçenleri kutlayarak, "Yaptıranların eline sağlık. Böyle statlara ihtiyacımız var. Bu güzel statlar bize dostluğu getirecek. Hayırlı olsun." diye konuştu.

Erzik: "Yarı Beşiktaşlıyım"

FIFA İcra Kurulu Üyesi Şenes Erzik, Beşiktaş'ta büyüdüğünü belirterek, "Yarı Beşiktaşlıyım." dedi.

TFF'de başkanlık görevi yaparken İnönü Stadı'nda Beşiktaş'a çok kupa verdiğini belirten Erzik, "Beşiktaş'ta Çarşı'da büyüdüm. Şeref Stadı'nda ve İnönü Stadı'nda top oynadım. Dolayısıyla yarı Beşiktaşlıyım. Federasyon başkanıyken, rahmetli Süleyman Seba ile burada kupalar verdik. Rıza Çalımbay elimden çok kupa aldı. Heyecan doluyum. İnşallah Beşiktaş burada büyük başarılara imza atar." değerlendirmesinde bulundu.

Kulüpler Birliği Vakfı ve İstanbul Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ ise, "Vodafone Arena'nın Türkiye'nin en güzel ve modern stadı olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Stat, dünyanın en güzel lokasyonuna sahip. Türkiye'de böyle bir stadın açılması çok önemli. İnşallah Beşiktaş, uluslararası zaferler kazanır. Türkiye'de birçok yeni stat açıldı. Bunlar Türk sporunun ve futbol ekonomisinin ne kadar önemli yerlere geldiğini gösteriyor. Bütün zorluklara, imkansızlıklara ve saha sıkıntısına rağmen stadı bitiren başkan Fikret Orman'a ve yönetim kuruluna başarılar diliyoruz."

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç da stadın yapımında emeği geçenleri kutlayarak, "Muhteşem bir stat oldu. Başkanımızı ve emeği geçen herkesi kutluyorum. Bu statta muhteşem futbol oynanacak ve Beşiktaşımız şampiyon olacak. Hem Beşiktaşımıza hem de Türk futboluna hayırlı olsun." diye konuştu.

Ali Şen: "Böyle bir stat dünyada çok az"

Eski Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Şen, Vodafone Arena'nın Beşiktaş'a hayırlı olması dileğinde bulunarak, "Beşiktaş'a hayırlı uğurlu olsun. Fikret başkan son 2 yılını 20 yıl gibi geçirdi. Müthiş çalıştılar. Böyle bir stat dünyada çok az. İki kıtayı da görüyor." şeklinde görüş belirtti.

Eski Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat ile eski Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener de "Beşiktaş'ın ihtiyacı vardı. Fikret başkanı tebrik ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun." yorumunda bulundu.

Bir dönem Beşiktaş'ta futbol oynayan ve teknik direktörlük yapan Ertuğrul Sağlam, İnönü Stadı'nda çok güzel anılarının olduğunu belirterek, "Yıllarca İnönü Stadı'nda hem futbolcu olarak hem de antrenör olarak çok güzel maçlar yaptık. Güzel anılarımız var. Yenilenmiş haliyle Türk futbolunun hizmetine sunulması önemli bir olay. İnşallah bundan sonraki dönemde hem Beşiktaş hem de milli takımımız, burada güzel zaferler kazanır." ifadelerini kullandı.

Siyah-beyazlı takımın eski oyuncularından teknik direktör Ziya Doğan ise heyecanla yarınki Bursaspor maçını beklediğini kaydederek, "Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Burada çok anımız var. Onun için heyecanla Bursaspor maçını bekliyorum. Fazla bir şey söylemeye gerek yok. Çok mutluyuz. Beşiktaş camiasına hayırlı olsun." açıklamasını yaptı.

Kaynak : haberler.com

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
SON EKLENEN HABERLER
İLGİLİ HABERLER