SON DAKİKA

Manik Atak Oyununa Ünlülerden Övgü

Bu haber 16.11.2018 10:03:20 'de eklendi ve 39 kez görüntülendi.

‘‘MANİK ATAK’’ OYUNUNA

ÜNLÜLER,

‘‘MUTLAKA İZLENMELİ’’ YORUMU YAPTI.


 

OZAN GÜVEN, AHU TÜRKPENÇE, BÜLENT PARLAK, YASEMİN CONKA, NAZAN KESAL, KEREM FIRTINA, GÜNAY KARACAOĞLU, ALPER KUT GİBİ SANAT DÜNYASINDAN ÜNLÜ İSMLER ‘‘MANİK ATAK’’ OYUN SONRASI GÖRÜŞLERİNİ PAYLAŞTILAR.

Yapımcılığını BKM’nin üstlendiği, yönetmenliğini Barış Dinçel’in yaptığı, başrollerini Devrim Yakut ve Bihter Dinçel’in paylaştığı “zamanda bir yolculuk” hikayesini anlatan “Manik Atak” seyirciden ilgi görmeye devam ediyor.

 

Oyun Programı:

22 KASIM PERŞEMBE             MALL OF İSTANBUL MOİ SAHNE                              20.30

23 KASIM CUMA                    ARTI SAHNE MECİDİYEKÖY                                       20.30

28 KASIM ÇARŞAMBA                        BEŞİKTAŞ KÜLTÜR MERKEZİ                                      20.30  

 

Ünlü görüşleri;

Ozan Güven:Hani arkadaş kontenjanından iyi bir şey söylemek için değil, Bihter, Barış ve Devrim’le çok gurur duydum. Her şeyin çok güzel çözümlendiği bir oyun. Dolayısıyla da bu sene İstanbul'da tiyatroya gitmek isteyen insanların seyredeceği güzel bir kadın oyunu var.

Ahu Türkpençe : Hem çok eğlenceli hem de insanı böyle kalbinden yakalıyor, hüzünlendiriyor. Oyunculuklar zaten çok iyi ben çok beğendim, böyle iki üç yıl oynarlar diye düşünüyorum.

Bülent Parlak: Şahane! Bir kadın yazarın, iki tane kadın oyuncunun sahnede devleştiği çok güzel bir oyun. Kadın yazarlara ihtiyacımız var. Böyle güzel oyunlara ihtiyacımız var. Herkes gelsin izlesin. O kadar güzel bir oyun ki...

Yasemin Conka: Muhteşem bir oyun. Acayip oynayan iki oyuncu arkadaşım var. Mutlaka izlesinler. İzlemeyen çok şey kaçırır.

Nazan Kesal : Oyun çok güzel, samimi ve içten. Tabi Devrim ve Bihter de olağanüstü oyuncular. Ben çok sevdim seyircisinin bol olmasını ve çok alkışlanmasını diliyorum. Bu kıymetli enerjilerin illa ki bir karşılığı var bu seyircide diye düşünüyorum. Nefesleri yaşasın. Sağlıkla, güzellikle, coşkuyla oynasınlar.

Kerem Fırtına : Çok güzel buldum. Devrim de Bihter de arkadaşım. Her şeyden önce Bihter'in kalemini çok beğeniyorum. Devrim'in de dediği gibi kadın yazar olarak çok güzel bir şey ortaya koymuşlar. Hepsinin eline emeğine sağlık. Umarım emeklerinin karşılığını alırlar.

Alper Kut (Devrim Yakut eşi )Ben aslında prova ve yazım sürecinde de takip ediyordum ancak sahnede can bulmuş hali gerçekten çok güzeldi. Yazanın, yönetenin, oynayanların ellerine sağlık. Çok beğendik. Bihter de Devrim de çok iyilerdi.

Günay Karacaoğlu : Çok etkileyici, ilham verici... Çok cesur oyunculuklar ve çok cesur bir rejiyle oyunu seyrettik. Güzel bir ekipten güzel bir oyun izlediğimde çok mutlu oluyorum.

 

Oyunun Konusu :

Bu,tesadüfi bir karşılaşma değildi, planlıydı! 
Yeri, saati, sebebi belliydi. 
İki kadın! 
Kim olduklarını biliyorlardı ama henüz birbirlerini tanımıyorlardı. İkisi de tuhaf şeyler olabileceğini ihtimallerine dahil etmişti ama dakikalar ilerledikçe bu karşılaşmanın, sebebinden taşan, manik bir karnavala dönüşeceğini tahmin etmemişlerdi!
Namlunun ucundaki o kadın mıydı, öbürü mü? Geçmiş miydi, yoksa gelecek mi? 
“Manik Atak”, sürprizleriyle ve coşkusuyla, içinizdeki dönme dolapları harekete geçirecek!"

 

Künye :          
Yazan: Bihter Dinçel
Yöneten: Barış Dinçel 
Oyuncular: Devrim Yakut, Bihter Dinçel
Sahne Tasarım: Barış Dinçel
Işık Tasarım: Yakup Çartık
Müzik: Tolga Çebi 
Reji Asistanı: Hilal Keleş

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
SON EKLENEN HABERLER
İLGİLİ HABERLER