SON DAKİKA

Sevinç Bozkurt Yaşanabilir Bir Karapınar İçin El Ele Dedi

Bu haber 12.1.2019 21:47:28 'de eklendi ve 0 kez görüntülendi.

Sevinç BOZKURT  
 YAŞANABİLİR BİR KARAPINAR İÇİN EL ELE DEDİ 

1973 Kütahya doğumluyum. İzmir Karataş Lisesi mezunuyum. Evli ve 3 çocuk annesiyim. 1998 yılında Ankara Kara Havacılık Okulu Eğt. Ve Merkez Komutanlığında memuriyete başladım. Yatay geçişle Sağlık Bakanlığı bünyesinde memur olarak iş hayatıma devam ettim. Eskişehir Devlet Hastanesi Sağlık Kurulu’nda 5 yıl görev yaptıktan sonra prim günüm dolduğu için istifa ettim. Emeklilikte yaşa takılanlardan birisiyim.

 

Çocukluğum Karapınar mahallesi şekerler sokakta dedem (rahmetli) Hüseyin İlik’in evinde geçti. Bende bu mahallenin bir kızıyım. Mahallemizin sorunlarını ve eksiklerini en yakından bilen ve çözüm getirebilecek isimlerden birisiyim.

 

Şu an kuruluşuna önderlik ettiğim Sevinçle El Ele Yardımlaşma Dayanışma Eğitim ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanıyım. Kurulduğumuz günden bu yana ihtiyaç sahiplerinin, güçsüzlerin, mağdur durumda olanların yanında olduk. Onların gülen yüzü olduk.

 

Şimdi sıra Karapınar mahallesine geldi. Mahallenin sorunlarını gidermek ve mahallelinin yüzünü güldürmek için muhtar adayı oldum. Ekibimle birlikte bu güzide mahallenin atıl durumdan kurtulması ve şehrin gözde mahallelerinden biri olması için gece gündüz çalışmak üzere yola çıktık. Sizlerin destekleri ile mahallemizi güzel günlere taşıyacağımıza inancımız tamdır. Destekleriniz için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

 

Mahallemizin eksikleri:

 

1-      Piknik yerimizin ailenin kullanabileceği bir ortamdan çıkıp sarhoş mekanı haline gelmesi

 

2-      Mahallemize göçmen girişinin çoğalması

 

3-      Çocuklarımızın rahatça koşup oynayabileceği bir futbol sahamızın olmaması

 

4-      Parktaki spor aletlerinin bakım onarım veya yenilemesinin yapılması

 

5-      Mahallelinin ihtiyaçlarını rahatça karşılayabileceği Kasap, Manav, Kırtasiye ve Market gibi önemli işletmelerin bulunmaması

 

6-      Mahallemizde kadınlara yetenek geliştirici kursların bulunmaması, beldeevi eksikliği

7- Karapınar TOKİ nin bütün eksiklerinin tamamlanması ve yaşanabilir bir çehreye kavuşması

 

8- Halk Ekmek - Halk Süt yeni bir şubenin açılması

ESKİŞEHİR/UĞUR ORMANTEPE

SON DAKİKA HABERLERİ
SON EKLENEN HABERLER
İLGİLİ HABERLER