SON DAKİKA

Afyonkarahisar' Bolvadin İlçesine Şehit Ateşi Düştü

Bu haber 20.5.2016 12:47:40 'de eklendi ve 859 kez görüntülendi.

Mardin Nusaybin’de askeri aracın geçişi sırasında teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit düşen Piyade Uzman Çavuş HASAN Basri Tek’inafyonkarahisar’daki baba evine ateş düştü.
Mardin’in Nusaybin ilçesinde, teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 2 asker şehit olurken, 8 asker de yaralanmıştı. Patlamada Kayseri Komanda Taburu’ndan oldukları ve ilçeye geçici görevle gönderildikleri öğrenilen askerlerden şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hasan Basri Tek’in (28)Bolvadin nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi.
Acı haberin gelmesinin ardından şehidin Yakup Şevki Mahallesi, Kışla Caddesi, Çıkmaz Sokak’taki baba evi yasa bürünürken, acı haberi aileye Bolvadin İlçe Kaymakamı Ayhan Akpay ile askeri erkan üyeleri verdi. Şahadet haberinin gelmesinin ardından şehidin baba evinin önüne 112 Acil Servis ambulansı da gönderilirken, ayrıca belediye tarafından evin önüne taziye çadırı kurulmasına başlandı.
Şehidin bekar olduğu kaydedilirken, babası İhsan Tek’in ise yaklaşık 10 yıl önce hayatını kaybettiği bildirildi. Şehidin annesinin isminin Zehra Tek olduğu aktarılırken, şehidin 2 erkek ve bir kız kardeşinin olduğu belirtildi.
Şehit Hasan Basri Tek’in ayrıca en son baba evine 7 ay önce geldiği ve ailesine görüştüğü ifade edildi.
Öte yandan, şehit Tek’in yaklaşık 2 yıldır Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli olduğu kaydedildi.
Diğer yandan, şehit Hasan Basri Tek ile birlikte Afyonkarahisar son 1 hafta içerisinde meydana gelen terör olaylarında 2 şehit verdi.

SON DAKİKA HABERLERİ
SON EKLENEN HABERLER
İLGİLİ HABERLER